توصیه‌های رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی به وکلا و کارآموزان

توصیه‌های رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی به وکلا و کارآموزان

توصیه‌های رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی به وکلا و کارآموزان

 رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی ضمن تبریک سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری گفت: باید ببینیم چه کسانی در عرصه وکالت حضور داشته‌اند و چه یادگاری گذاشته‌اند. براتی زاده تاکید کرد: ما (دادگستری و کانون وکلا) در دستگاه قضا یک خانواده هستیم اما به صورت مستقل.

این مقام قضایی گفت: باید ببینیم چه الگوهایی داریم. امام علی(ع) یک الگوی کامل فردی، اجتماعی و سیاسی است. براتی زاده افزود: آنچه در مسیر اجرای عدالت نیاز داریم، اخلاق محوری است. وی با اشاره به پنج رکن اساسی و مهم اخلاق محوری، این ارکان را در امر وکالت و قضاوت مورد تاکید قرار داد: تقوا یعنی خدا ترس بودن، صداقت، امانت و راستگویی در زندگی شخصی و اجتماعی پنج رکن رکینی هستند که باید در همه شئون زندگی شخصی و حرفه ای ما حاکم باشند.

رئیس کل دادگستری استان خراسان شمالی ادامه داد: وکالت و قضاوت هر دو امانت هستند. ۷۱ سال از تاسیس کانون می‌گذرد که اکنون این امانت در اختیار شماست و باید تلاش کنید این امانتی را که در اختیار دارید حفظ کنید.

براتی زاده با تاکید بر فروتنی و تواضع گفت: در هر مقامی که هستید باید در دسترس باشید و نخوت و تکبر را کنار بگذارید. این مقام قضایی در پایان بر حضور پرشور در انتخابات پیش رو تاکید کرد.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا