جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ کانون وکلای خراسان شمالیدسته‌بندی نشده

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ کانون وکلای خراسان شمالی

جزئیات ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ کانون وکلای خراسان شمالی
رئیس کانون وکلای خراسان شمالی، جزئیاتی مهم از فرایند ثبت نام پذیرفته شدگان آزمون وکالت ۱۴۰۲ را اعلام کرد.
رضا نوروزیان جشن آبادی در این خصوص گفت: بر اساس آزمون وکالت ۱۴۰۲ مجموعا ۹۷ نفر (سهمیه آزاد و ایثارگران) در کانون وکلای خراسان شمالی پذیرفته شدند.
نوروزیان جشن آبادی در ادامه افزود: ثبت نام پذیرفته شدگان از تاریخ ۱۵ مهر ۱۴۰۲ طبق جدول زمانبندی مندرج در اطلاعیه شماره ۲ که در کانال تلگرامی و سایت کانون درج شده است، آغاز خواهد شد.
وی تاکید کرد: پذیرفته شدگان با دقت اطلاعیه مذکور را مطالعه نمایند و مدارک یاد شده را تکمیل و طبق جدول زمانبندی به کانون مراجعه کنند. این مقام کانون وکلای خراسان شمالی یادآور شد: به موجب ماده ۵۴ آیین نامه لایحه استقلال کانون های وکلای دادگستری مصوب ۱۴۰۰ رئیس قوه قضائیه، دوره کارآموزی به سه مرحله تقسیم شده است و مجموعا ۱۵ ماه خواهد بود:
مرحله اول: کانون برای کارآموزان به مدت ۲ ماه کارگاه‌های علمی و کلاس های آموزشی الزامی برگزار می کند و در پایان این دوره یک آزمون کتبی به عمل می آورد. در صورت موفقیت کارآموز در این آزمون مرحله دوم آغاز می شود.
مرحله دوم: در این مرحله کارآموز باید به مدت ۶ ماه و به صورت تمام وقت اداری در محاکم حضور یابد و روزانه گزارش تهیه نماید که جزئیات آن متعاقبا اعلام می شود.
مرحله سوم: پس از گذراندن مراحل فوق، کارآموز باید به مدت ۷ ماه تحت نظارت وکیل سرپرست، دوره کارآموزی خود را به انجام برساند.
نوروزیان جشن آبادی ادامه داد: در راستای خدمت رسانی به آحاد جامعه، تعداد وکلا با توجه به نیاز هر شهر و نیز باتوجه به رتبه آزمون داوطلب تقسیم می شوند.
رئیس کانون وکلای خراسان شمالی در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای تمام پذیرفته شدگان، بر حفظ استقلال کانون وکلا، این نهاد مدنی عدالت گستر، تاکید کرد.
روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان شمالی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا