اظهارات مهم نایب رئیس اسکودا در جمع وکلا و کارآموزان کانون وکلای خراسان شمالی

اظهارات مهم نایب رئیس اسکودا در جمع وکلا و کارآموزان کانون وکلای خراسان شمالی

اظهارات مهم نایب رئیس اسکودا در جمع وکلا و کارآموزان کانون وکلای خراسان شمالی

نایب رئیس اسکودا نیز ضمن تبریک سالروز استقلال کانون وکلای دادگستری گفت: برای اجرای عدالت، وکیل مستقل و قاضی مستقل باید کنار هم باشند. دکتر ابراهیم کیانی گفت: دو مقوله در استقلال کانون باید مورد توجه قرار گیرد: یکی صدور پروانه و دیگری ابطال پروانه که در اختیار کانون‌ها باشد.

وی در این خصوص افزود: دو سال قبل آیین نامه‌ای صادر شد که استقلال را نقض می‌کرد، اتحادیه پیگیر شد، انتظار از ریاست محترم قوه قضائیه نیز چنین بود که حامی استقلال کانون وکلا باشد و پس از رایزنی‌های فراوان، هم اکنون صدور و ابطال پروانه که نشان استقلال است در اختیار کانون‌هاست. کیانی تاکید کرد: ما در چنین روزی به کسانی که قصد نقض استقلال را دارند با وحدت و همدلی می‌گوییم که اجازه نمی‌دهیم این استقلال نقض شود. این مقام اسکودا درباره انتخابات نیز گفت: ما از مجلسی که به بدترین شکل، قانونی را تصویب کرد که استقلال نهاد وکالت را مخدوش می‌کرد، گلایه زیادی داریم. اما این هرگز به معنای قهر کردن نیست و پیگیر هستیم تا نمایندگان شایسته‌ای وارد مجلس شوند. کیانی همچنین ضمن تشکر و قدردانی از رئیس کل دادگستری خراسان شمالی به جهت تعامل سازنده با کانون وکلای استان از فراهم شدن چنین بستری ابراز خشنودی کرد و اظهار امیدواری نمود که در سایر استان‌ها نیز چنین تعامل سازنده‌ای شکل بگیرد.

نایب رئیس اسکودا خطاب به کارآموزان کانون وکلای خراسان شمالی نیز گفت: جای خرسندی است که در این مراسم حضور دارم. خدمت شما و خانواده محترم تبریک عرض می‌کنم. وی تاکید کرد: اجرای عدالت برای ما مهم‌ترین است به حرف اقتصاددان‌هایی که در کار اقتصادی ناتوان هستند گوش نمی‌کنیم. حفظ اتحاد بسیار مهم است.

خبر مهم نایب رئیس اسکودا در درباره ماده ۵۴ آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری

کیانی در پایان درباره ماده ۵۴ آیین نامه اجرایی لایحه قانونی استقلال کانون وکلای دادگستری گفت: طی مذاکرات با قوه قضاییه، ماده ۵۴ اصلاح و مقرر شده است که دو مرحله کارآموزی با هم تلفیق شود و طی چند ماه آینده ابلاغ خواهد شد.

در ادامه رئیس کمیسیون کارآموزی ضمن ارائه گزارشی از نحوه برگزاری دوره کارآموزی همکارانی که ردای وکالت پایه یک بر تن کرده‌اند، ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان، از وکلای سرپرست، اعضای هیأت مدیره کانون و اعضای کمیسیون کارآموزی و آموزش تقدیر و تشکر نمود. در پایان ضمن تقدیر از رتبه‌های برتر، مراسم تحلیف برگزار شد.

روابط عمومی کانون وکلای دادگستری خراسان شمالی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا